Formula MM 23. august 2012

1345740567926-1Baltic cupil ma ei osalenud, kuna olin nädal aega haige olnud ja siiagi jõudes väike haigus sees, niisiis ravisin ennast, et olla MMiks ja PWAks terve. Esmaspäeval algas võistlus ja terve esimene päev oli ette nähtud  varustuse registreerimiseks. Tuul oli formulaks ideaalne, käisin merel testimas ka. Tahtsin eestlaste gruppi kätte saada aga sel hetkel, kui ma peale läksin tulid nad maha. Siis sõitsingi mingi aeg inksi, taanlase ja peetriga koos. Ülestuules olin aeglane või valin kiiruse ja halva nurga. Kuigi need kaks peaks koos käima, siis ma ei teagi mis ma valesti teen :/

Igatahes teisel päeval tehti naistele 3 sõitu. Enne esimest sõitu oli kõik väga hästi aga mingi 3 minutit enne starti hakkasid jalad värisema ja tunduski, et selleks sõiduks, nagu ikka võistluse esimeseks sõiduks tuleb midagi halba. midagi väga halba. Noh, kui stardi võiks isegi normaalseks lugeda, siis kõrgust ei olnud mul üldse. Pidin väga alla tuult laskma, et laud veest välja saada ja kiirust lasta. Ja nii kõikides sõitudes, välja arvatud viimane, kus start läks valesti. Juba teiskordselt merele tulles, sain aru, et tuult on vähemaks kerinud ja kaalusin vasakuga startimist, sest tundus nagu merel oleks rohkem tuult, aga kalda alt võis võita, siis otsustasin ikkagi paremaga minna. Paremaga startisime ennast otse tuuleauku. Siis tegime paudi mitmekesi aga kuna meeste 5 minutit läheb koos meie stardiga, siis olid juba osad toredad kaasvõistlejad ühes meiega rajale tulemas ja peale pauti pidingi mitte võistlevatele meestele teed andma. nagu mida iganes. Tuult oli ka vähe ja kuna ma ei saa, lihtsalt ei saa kiiresti minema selle lainega, siis kogu sõidu mängisin stardis maha, kui pidin mingitele lihtsalt triibutajatele teed andma. Õudne.304664_336356419787512_906583944_n

Kolmandal päeval lubas tuul ainult hommikupoolikuks ja peale lõunat korra maha võtma ja siiiiiiiiis paugutama hakkama. ja julgelt kohe. Naiste sõit tehti vahetult enne seda, kui vaikima hakkas, niisiis tuult oli 10.0 purjele kuni esimese märgini ja siis hakkas tasapisi vaikima. Start oli väga hea ja kaldal öeldi, et ma olin ees, kuigi ma ise sellest aru küll ei saanud ja tegin paudi merele ära, käisin vette nats aga sain veestardiga minema. Parem halss oli hea aga vasakule ei saanud vist trapetsiaasu ikkagi enne starti korda, ning nurk väga hea ei olnud. kukkumisega kaotasin päris korralikult oma edu ka aga allatuules ja järgmises krüssus sõitsin jälle järele, paraku teiseks allatuuleks tuult ei jätkunud ja kuna ma võtsin suht terava nurga alla ja riskisin, siis vaikiva tuulega jäks kaatri märki saamine juba jamaks ja tagant tuli marta, kes sain no nii kenasti ja kiiresti glissi, mitte nagu ma, kes ma lihtsalt upun ja ei saa lainest üle. nagu mida iganes. Päris loll tunne on oma halvas nurgas ja halvas kiiruses varustust süüdistada aga no ma ise ei oska lihtsalt enamat teha. 100% kõik annan endast, et läheks paremini aga lihtsalt ei oska midagi teha rohkem.

Teiseks sõiduks pidi olema back-to-back aga kuna 20 mintsa on kontrollaeg, siis jõudsin kaldale, et suurem puri võtta ja uuesti aga tuul vaikis nii ära, et ei tulnudki sõitu. Tuli ootamine, kuni enne pilve hakkas uuesti tuul tõusma. Välku hakkas ka lööma. Kuldlaevastiku lipp tõsteti üles. Mehed olid näost hallid. Vihma hakkas sadama. Tõusis torm. Mehi merele ei saadetud. Torm on mitu päeva.

Täna oli endiselt torm. Meestele juba nagu lubati sõitu aga märke ei saadud vette, niisiis ootasime. Ootasime veel, ma magasin mingi 2h vahepeal, sest me pidime eriti varajasele kipperite koosolekule jõudma, sest korraldajate loogika oli selline, et kuna ööotsa puhub, siis hommikul on laine väikesem ja n.-ö. sõidetavam kui õhtul. Homme peame samuti eriti varajasele kipperite koosolekule minema, sest ööotsa puhub ja hommikul on laine väikesem. Mida iganes.

Igastahes käisin hoopis wave’ikatega sõitmas. lahe oli.

Homme on ilmselt üks raske päev.  ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s