Kevad ja PURJENUMBRID

Hei purjelaudurid.

Täna algas kevad! See tähendab, et ka purjelauahooaeg on nurga taga ja mina valmistun hooajaks tellides oma purjenumbreid.

Mõtlesin sel aastal taaskord minna libedat teed ja tellida mitte-standardsed purjenumbrid. Põhjus on lihtne – standardi järgi tehtud number ei mahu mulle osade purjede aknasse ära. See peaks olema 1.3 pikk ja 30 cm kõrge. Minu 5,6 purje aken ongi võib-olla 1m lai. Niiet see variant on kohe cancel.

Niisiis olen viimased 2 aastat sõitund niisama oma maitse järgi tehtud numbritega ja seni pole ükski võistlusametnik pidanud kurtma, et ta mu numbrit ei näe. Antoine Albeau sõidab üldse prantsuse lipuvärvidesse rüütatud numbritega kuigi see on minu meelest veits overkill ja veits halvasti loetav. Aga talle ei julge keegi kobisema minna.

slall_0962

Meie mummud mõned aastad tagasi

12184310_929002830501437_4970953413724882880_o

Prantslased

Sel aastal mõtlesin ka, et tegelt saaks jumala kifte asju teha nende purjenumbritega. Kunagi ammu olid meil isaga sellised ringidega purjenumbrid nagu üleval pildil, Bettil oli kunagi lilledega ja ROOSA. Seega miks mitte lisada natuke vürtsi sellesse Ariali ja Helvetica poolt standardiseeritud maailma?

Untitled-1.jpg

Arial ja Helvetica

Seega sel aastal mõtlesin, et miks mitte pakkuda välja surfikogukonnale hunniku erineva kujunusega numberid, mille vahelt endale 1 või 2 või rohkem  komplekti purjenumbreid tellida. Ma ise näiteks näen ka merel, olgu Püünsis või Väänas, esmalt purjetootjat, siis numbrit ja siis äkki ka inimest, kes seal laua peal on ning tegelt ongi purjenumber ju nagu nimi.

Eriti kift oli näha sel talvel, et Boris sõidab minu isa vana purjega ja sellel oli ka meie vana purje number peal – ilma selle numbrita poleks ma ju eales seda purje ära tundnud.

Seega siin on minu ettepanekud, millised numbreid võiks sel suvel merel kohata. Esimene on nendele, kes plaanivad võistelda IFCA või RS:X klassis – sorry, teie peate reegleid üldjoontes järgima. Järgmised kolm on natuke edevamad. Võimalik on ka numbri alla lisada oma nimi – eriti cool variant ja laialdaselt kasutusel PWA’s. Ja siis viimased on nendele, kes tahavd lihtsalt oma purjele nagu vanasti raamatuele, ex librise külge panna. Usun, et ka papaslallis ja waves ei pandaks enamust neist pahaks.purjenumbrid.jpg

Niiet anna teada, mida ja kui suurele purjele sa soovid ja ma ütlen hinna.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s