Slalli eestikad 10.juuni 2012

 

Sel nädalavahetusel pidasime Pärnus maha slalli eestikad. Eelmise nädalavahetuse kreisisi laine-olusi Kullipesas oodata ei olnud. Oli täiesti uskumatu chop.

Kohale jõudes rigasin 8.6 ja oma tutika 113 Manta, uimeks läks mingi Selecti 41ne, mis ilmselgelt peale essat starti oli liiga pikk. Essa start oli ka kvalifikatsioon, kust 15 esimest läks võitjate finaali. Kui alguses olin kuskil keskel ja pigem eespool, siis essal sirgel pandi must kiirusega mööda.  Vahetsin uime kaldal 39 vastu ja see oli ideaalne.

Kui kvalifikatsioonis oli 8.6 paras siis enne sõite tuul tõusis ja puri oli ilmselgelt üle, mehedki ütlesid, et nendele on sama suurus üle. Kannatasin 3 sõitu, ujutasin purje jne kuni viskas üle ja läksin purje vahetama, millegi pärast oli stardides pikem vahe ja nipa napa sain 7.1 üles ja starti, 7.1 oli parem aga sõit oli endiselt nagu kartulipõllul, eks kõik hoidsid hambad ristis ja kannatasid ning peale 4 sõitu oli paus. Plaaniti veel 2 sõitu, vahepeal lõdisesime ja püüdsime vaimselt valmis olla sellele õudusele mis seal merel toimus. Igastahes panin vahepeal 100se laua ja läksin sellega. Kahjuks oli tuul langenud aga sellest polekski hullu olnud aga tuli ära ka pärnu vastutuuleslall, kus ma esimesse märki välja ei läinudki. Teise ka ei läinud. Õnneks teiseks sõiduks pandi rada õigeks. Võiks öelda et see oli kõige jubedam võistluspäev üle pika aja. Pakub konkurentsi eelmise nädala võistlusele aga õhtuks olin ma nii läbi, et ei saa võrrelda. Eks ma ise tegin ka valesi otsuseid aga päeva lõpuks kui laine hakkas pea sees nalja tegema ja kui silmampiir kõikuma hakkas ja pilt otse ei seisnud siis võisin selle lugeda märgiks, kus keha ei pea vastu. See oli lihtsalt niiiiiiiiiiiii raske. Praegu ma ei mäleta sellest päevast mitte ühtegi sõitu, kõik on pudru ja kapsad. Võin ainult mingeid üldiseid järeldusi teha nagu jibe’i on vaja harjutada ja starte niisamuti, kuidas varustus tuulega sobis või ei sobinud.  Bettile oleks meeldinud, talle meeldib kui on raske :D

Teisel päeval kui me kohale jõudsime siis oli kena tuul merel. Jürka viskas nalja, et peaks väikesema purje võtma ja kuna hommikul tundsn end veidi haiglasena ka, siis mõtlesin, et täna ei viitsi kangutada ja panin julgelt väikesema purje. väikesema st 7.1. Aga esimeses sõidus oli tuult vähe ja kuigi ma startisin essana(oujeaaah!) siis üsna pea pandi must mööda ka. Kaldal vahetasin käbe purje aga starti ei jõudnud, jäin mingi pool mintsa või nii hiljaks aga sellest vihast?tulenevalt oli ilmselt ka kiirus parem ja no päris viimaseks ei jäänud aga ega sellest sõidust midagi head oodata ei olnud. Kiirus oli hea, lootust oli saada võitjate finaali, kuni ma nägin oma sõidus Martnit, Gunnarit ja nii ma napilt finaalist välja jäingi, lootsin järgmise sõidu peale ja nii oligi: neljas koht oma sõidus tagas koha võitjate finaali. Siis oli paus, kus ma tõmbasin alt veidi purje peale, sest tundus, et tuul oli tõusnud. Enne järgmist sõitu tuul langes ja oma esimese ja paraku ainukeses võitjate finaali stardis ma liinilt vähese tuule ja no lolli otsuse trimmi muuta, tõttu kohe minema ei saanudki. Õnneks päris viimaseks ei jäänud. Vaiksemas tuules ja siledama veega olid halsid suhtliselt kindlad aga kiirus oli nutusem kui meestel, peab trimmi ka veel sättima.

Nüüd ma olen haige, mis liiga äge ei ole sest ka eelmisel nädalal ei saanud vigastuse tõttu normaalselt trenni teha. nimelt käisin jalkat mängimas ja lõin põlve nii valusalt ära, et alguses  isegi kõndida ei tahtnud. Homme kindlalt voodis, äkki ülehomme liigub ja kolmapäeval saab trenni teha. homme näitab vähe tuult ka ja õhtuks vihma niiet ma paljust vast ilma ei jää.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s