Alacati PWA 1. päev

Hommikul tuli esimese asjana kõik varustus valmis seada: alustades kõige suuremast ja lõpetades kõige väiksematega. Kuuma tootis päike keskpäevaseks kiprite koosolekuks korralikult ja sekundiga tõusis ka tuul. Tõusis nii palju, et hakkas vähekene hirm, viimati sõitsin tugeva tuulega slalli defil, kus purjeks oli 4.2 waveikas. Aga kümme minutit hiljem oli tuul sellisel kujul juba läinud.

 

Proovisin kohe merele minna 7.9 Loft RacingBlade ja 113l Tabou Mantaga, uimeks 39 ZS- ja tundus isegi seda veidikene vähe olevat, teised kaldal sonisid midagi 7.0 ja 100l komplektist. Isegi proovimas käisid ja selle peale pidin ju mina ka kohe oma 7.0 ja 100l laua välja tooma ja proovima minema ja sõitsin, mis ma sõitsin, mugavalt ma ennast sellega ei tundnud. Nägin vees Sarah-Quitat, kes ka vastu üldist arvamust oli võtnud suurema purje ja laua ning tema “Let’s do that sh*t” andis ka mulle vähekene enesekindlust.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Esimeseks eelsõidu stardiks oli tuulekene juba pisut vaibunud. Starti ka väga head ei saanud ja jäin teiste segatud tuulde. Teisel sirgel oli näha, et osadel ikka kiirust jäi vähemaks ja sõitsingi paarist tüdrukust kiirusega mööda. Halsid olid ka väga korra. Kohad jagunesid nõnda, et mina olin kuues st esimene kes jäi luuserfinali.

 

Luuserfinaalis sain päris hea stardi, teiste vahelt ja Marioni alttuules (tema kukkus selle peale vette) aga olin suhteliselt ülemine ja sin puhast tuult. Läksin märki 2-3 koha peal. Ühes märgis sai Marianne ette ja sinna ta jäigi. Vette ei kukkunud. Vahe tagumistega oli arvestatav. Niisiis kokkuvõttes kolmas koht. 13. koht üldarvestuses.

 

Järgmise sõidu eel oli selge, et tuul on langenud hakkasin sättima oma 8.6 purje ja 129l lauda, et kui veel vaikib, siis saan need kiiresti haarata aga tuul ei vaikinudki, hoopis tõusis. Mehed võtsid 7.9 purjed ja 115l lauad. Tulid merelt kommentaaridega nagu “Perfect”, “Yeah, it was very nice”… Läks veits paanikaosakonnaks ära. Mis mul üle jäi, kui makaron-jalgadega testima minna, kõik tunded välja lülitada ja siis pärast vaadata, kuidas oli. Ja jumala OK oli, istud trapetsisse, hoiad lauda pagides kinni, mingit probleemi pole.

 

Teise sõidu stardiks plaanisin kõrgemalt startida, et vältida teiste segatud tuult. Start oli mul küll sekundipealt, minu ees oli max poole laua pikkusega Valerie, kellel oli valestart. Seda märkasin alles esimeses märgis, et kedagi järele ei tule. Kaotatud oli kõrgust ja aega (mis nüüd oli 3 minutit – kõige suvalisem reegel maailmas täna). Kella sain käima hilinemisega (u 2-3 sek) aga vaja oli ju ka küsida, kas minagi olin üle. Syncida ei saanud ja startisin suht suvalt teiste järgi, hoides neist natukene ette. Õnneks plaan töötas ja märgis olin 4-5 koha peal. Kaplas oli sisemine ja pidin talle ruumi jätma, kahjuks jätsin natuke liiga palju ruumi ja tagant tuli japanlanna ka vahele. Olin endiselt 5 aga teises märgis libastusin ja olin ühe jala ja ühe põlvega laua peal ja proovisin mitte vette kukkuda. Sinna see 5. koht läkski ja lõpetasin kas 6. või 7 koha peal, ei teagi, kas lõpuks sai teine japs ka mööda või mitte. Väga vahet pole nii-kui-nii. Luuserfinaalis oleme mõlemad.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

väike z-arm ka

Rohkem täna sõite ei tehtud. Olevat liiga puhanguline. Parim tuulemõõtmine oli täna 11-21 knotsi – vali siis õige varustus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s