Türkmeenia PWA 4

Täna oli kiprite koosolek pandud hilisemaks. Meie hotellitoa aknast on näha, kas tuul puhub või mitte ja kuna merel oli täielik plekk siis otsustasin südamerahuga kaks tundi kauem magada. Veits sõin hommikul, et testida kõhu vastupidavust aga ei olnud paranemisest märke. Jätkasin kõhuhaigena lähis-idas. Eriti lahe ei ole. Ja see ka eriti lahe ei ole ka see, et tuult pole.
Passisime päev otsa niisama, no mitte midagi ei teinud, kuulsin juba üht-teist võistlejatelt, mis ei üllatanud on skeptilise suhtumisega järgmise aasta võistlusesse. Vahepeal tuuleolud paranesid aga kokkuvõttes ikkagi tuult kuskilt näha ei olnud. Ma juba arvasin, et lõpetati, kuulsin põgusalt, et kell 8 on midagi ja arvasin, et see on järgmise päeva teade, läksin sauna ja basseini ujuma, käisin hotelli arsti juures, kes andis mulle veel peotäie tablette ja soolasid ja istun rahulikult internetis kui Lena ütleb, et tegelt veel võistlused käivad 😀 😀 Kujutasin juba ette, mismoodi ma ennast tundnud oleks kui teised oleks sõitnud ja ma kuskil bassus vedelenud.

Rääkisin korraldajatega ka sellest, et miks ei seletata kiprite koosolekul üle stardiprotseduure ja rajaskeeme, kehtivaid ja mittekehtivaid reegleid, siis vastati, et seda tehakse ainult siis kui on palju uusi võistlejaid, mis minu arvates on vale. Seda ei ole raske teha aga selle tegemata jätmine jätab palju ruumi sellisteks vabandusteks nagu nt ” ma unustasin ” või ” ma ei teadnud” . Nt sõitis Marion Mortefon 1. minut enne meeste starti stardiliini ja esimese poi vahelt läbi, mille tulemusel peaks ta diskvalifitseerima aga ta sai ainult hoiatuse. Mind on nt selle eest diskvalifitseeritud ja Marianne Kaplast samuti. Aga eks siin PWAs on juba korduvalt tõestatud, et osad reeglid kehtivad ühtedele ühtmoodi ja teistele teistmoodi.  Veel küsisin, et kus on Sailing Instructions ehk SI ja et kas seda oleks võimalik ka enne võistlust meilile saada siis selgus, et SI on üks A4, kuhu on mingid üksikud mõttetud asjad peale kantud ala võistlusega seotud inimeste nimed. Racing Rules näeb ette, et seal oleks stardiprotseduurid ja päevakavad ja igast muud asja aga reaalsuses seal pole kirjas mitte midagi. Põhimõteliselt võiks protestida kogu võistluse korraldust??? Auhinaaraha jagataks kõigile sel juhul võrdselt 😀 aga kui sportlik see oleks? mitte eriti. kohe üldse mitte. Põhimõtteliselt öeldi mulle, et peaksin kirjutama PWAsse e-maili “to improove things”.

Peaks endalegi muretsema sellise surfilelu, et jäädvustada surfimelu ;)

Peaks endalegi muretsema sellise surfilelu, et jäädvustada surfimelu 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s