Hispaania võistlus 2

Tänaseks kutsuti meid kenasti 9.30 kiprite koosolekule, mis ei toimunud enne 10. ning esimee oodatud start lükkus samuti tunni jagu edasi. Kogu võistlus saadeti järgmisesse randa, kus pole maatuulel 6-korruselisi majasi ees. Seejuures langes hommikune 25 knotine tuul 12 knotini ja esimene heat tegi 5 starti, mis lõpuks katkestati.

Hommikul rigasime 6.4 ja 7.0, millele käib mõlemale 430 mast aga mul on ainult üks 430 mast. Panin 7.0 sisse 460 masti, mis ei töödanud ÜLDSE. Kui 5 sõitu katkestati koperdasin oma 7.0 purjega ja 113l lauaga tagasi oma randa(pool tundi), et varustus suurema vastu vahetada.  Võtsin 8.6 ja 129l laua. Sõitsin tagasi võistluse randa ja õnneks polnud sõite tehtud. Pea sees arvasingi, et pigem loobun siis ühest sõidust ja vahetan varustuse ära ja saan sõita järgmise normaalselt. Tõmmati üles 1h pausi lipp, pakuti lõunat ja ma surfasin niisama, ega ma siis rannale passima ei tulnud. Ühe hetkega tuul tõusis megalt, niiet 8.6 oli täiega overpower ning mind viidi autoga tagsi koduranda, kust sõitsin siis oma 7.0 ja 113l lauaga uuesti võistlusranda. Jube keeruline. Vaatasin siis, et üks sõit sõideti ära ja valmistusin järgmisega kaasa minema(olin 2. headis) ja vaatasin, et kõik inimesed on võõrad ja keegi neist ei peaks minu sõidus olema. Vähe segaduses läksin kaldale küsima, et mis värk on ja siis mulle öeldi, et heatide järjekorda oli muudetud. Täitsapekkis kui vihane ma olin, nagu mismõttes, ühtegi sellekohast infot ma tahvli peal ei näinud. Pärast kui heastmist läksin küsima, ütlesid kohtunikud, et mu oma süü. No ma ei tea, kas ikka on, kui kõik suhtlus ümberringi käib hispaania keeles, millest ma mitte midagi aru ei saa ja ainuke notice, mis ma nägin oli kirjutatud AP aja muutuse kohta. Nagu selgus, oli sellekohane info markeriga teisele pool kirjutatud ja nad ju olid ka hispaania keeles seda kõigile öelnud. No minu arust tuleks sellised muutused ikka väga selgelt kirja panna, eriti kui nad ütlevad et selle kohta lehvis ka lipp. Mingi suvalt markeriga kirjutatud tekst, ei ole minu jaoks mingi notice. Igaljuhul tehti mulle selgeks, et ma oleks ikka pidanud kuidagi selle kirja üles ledma ja teistelt küsima ja ikka aru saama, et mina pean nüüd kohe esimesena startima. Lahe küll, sööd 3 nädalat mingit lollakat saia, ootad ühte võistlust ja siis kohe esimese sõidus keeratakse kõik nii pekki. (Pildid panen siia juurde hiljem, sest hispaanias on internet vähemalt eelmisest sajandist)

Teisest sõidust ma ei taha isegi rääkida. Enne starte käisin varustust proovimas ja kaldale tulles astusin jälle mürgikala peale. Sel korral olin ka esimeses headis ja kui 4 minuti lipp tõusis, siis olin alles kaldal. Sellest hoolimata sain ülihea stardi, startisin kõige pealt esimesena ja märgis olin kolmas, mõtlesin, et nüüd on lukus ka aga pärast halssi enam minema ei saanud, 100l laud ainult uppus ja puri, vale mastiga, kaasa ei aidanud. Rohkem polegi vist midagi, see et käima ei saanud, räägib enda eest. Pärast seda langes tuul ja sõideti jälle 8.6 purjede ja suurte laudadega. Ring sõideti lõpuni ja siis sai tuul otsa.

Aga esimene võistlus läheb ikka nahka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s