defi 2. päev

IMG_2916Eile prognoosis tuult päris palju ja jätsime kõik väikesed purjed ööseks ülesse. Hommikul selgus, oh häda, tuult pole vaat et 8.6 jaokski. Õnneks korraldajad olid nomaalsed ja ei hakanud kedagi muutuvates oludes peale saatma- teada oli, et tuul tõuseb – ja lükkasid starti lõpuks poolteist tundi edasi.
Rigasin 6.3, 7.0 ning tundus, et tuult väga palju ei ole, ja valisin suurema purje. Enne tõmbasin igaks juhuks natuke alt üle, et kui tuul tõuseb! Tuul tõusiski aga purje trimm kinnitas taaskord, et kui üle tõmbad, siis on tunduvalt keerulisem sõita, kui korraliku trimmiga. Kannatasin siis ära oma 7.0 purje ja 113l lauaga, lainetevahel laulsin veel “lenda vaba laps, see on ainus võimalus”. Mehed sõitsid 6.3 purjedega.aa. startisin Julien Quinteli järgi ja sain päris hea stardi 😀

 

Teise sõidu vahepeal tukastasin natuke, sest 20 inimest oli merelt tagasi tulemata ja aega justkui oli, kuni isa tuli ütlema, et stardiprotseduuri 1 tund antakse 10 minuti pärast ja “tuul on 30-35 knotsi” See tähendas et rannas ootav 7.0 on megalt üle. Lippasin siis ringi ja rigasin purjesid ja imekombel jõudsin 20 mintsa enne starti randa, varustuseks 5.7 ja 98l laud. Laud oli suur, viskas chopis siia-tänna. Aga kannatad ära, mis teha. Püüdsin paar pliksi isegi kätte aga lõpus tuul veel tõusis ja nad olid väikesemate laudadega nõksa kiiremad ja said uuesti ette. Mul laud loopis endiselt, tippkiirust üle 50 km/h ei saanud, napilt jäi alla.
Kokkuvõttes oli täna hea päev, varustuse valik oli kaugel ideaalsest aga teises sõidus sain 200 piirile. Halssides väga ei sulpsatanud purje, pigem võtsin rahulikult, et tuleb mis tuleb ja tuli hästi. Stardid olid ka enam-vähem, võrreldes eelmise aastaga, kus jäin hiljaks ikka minuteid.

tõsi ta on, et märgis ujub oma 50 meest, kõik veestardi asendis, nii, et tuul on seal alati väikesem, tuleb u 100m märgist mööda panna, et halssi oleks ruumi teha – üheltpoolt võidad- et kindel halss, teiseltpoolt kaotad neile, kes saavad kindla halsi märgi juurest.

Tundub ka , et selle aasta 300 uut võistlejat on ikka esiotsa mehed, mitte tagaotsa. Mäletan, et eelmine aasta olin ikka 200 sees, sel korral on suur tegu et sinna ennast pressida 🙂

Praegu tormab õuest, sajab vihma ka. homme peaks olema raju tuul. Hoiame pöialt, et on sõidetav 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s