Alacati PWA 28. august 2012

Noooooniii.

Niisiis läksin mina surfarite laulupeole ehk PWA slaalomi etapile, mis leiab aset 27.august-01. september Türgis Alacatis.

Kohapeal oli oodata stabiilset keskmise tugevusega tuult ja küllaltki siledat vett. Siia jõudsime Läti MMilt 26. öösel ja eriti ei näinud, mis koht ja teema on, aga soe oli küll. Väga soe.

Hommikul pidime enda varustusele PWA telklinnakus koha leidma, vrustuse registreerima ja enda ka muidugi. Nagu selgus, siis siin ongi helesinine meri, megasoe ja tuult noh, esimeseks päevaks ei tulnud aga teiseks päevaks tuli küll.

Täna oli tuult küll, alguses testisin 7.1, siis tuul tõusis, panin 6.4, milega tegin siis ka esimese sõidu. Enne sõitu muidugi oli julge tunnine passimine, et mehed oma sõidud tehtud saaks, enne kui naised oma nelja heati sõitma lähevad. Igast headist saab edasi 4 sõitjat ja see oli ka isiklik eesmärk, lihtsalt edasi saada. Stardime paremaga, siis 4 jibe’i ja siis finiš.

1 sõit.

6.4 Vapor+Manta 100l + Z 36 S-

Essa sõit olin suhteliselt kerges headis, start oli okei aga tuul muudkui tõusis ja tõusis ja oli nats ülepurjestus, oleks võinud väikesema uime panna,  sest kiirus jäi nõksa väiksemaks võrreldes teistega. Peale starti sõitsin oma arust suht alla aga tuli veel alla sõita, siis natuke ka külgees, see-eest järgmisesse märki sõitsime suht üles. Iiigastahes 2 jibei sai kenasti tehtud aga kolmadas käisin sisse, siis kui hakkasin veestarti tegema kähku, vaatasin, et ennäe tore finišikaatri mingi loll ankrunöör on pikalt vees ja sellest üle saamiseks oleks minu puhul mõeldamatul määral head õnne vaja olnud. Pärast vatasingi et jibe’iks väga lahedalt ruumi ei olnudki, u 15 m jibeiks siis 5 m lühikese uimega sõitjatele ja siis finišikaatri nöör. 5s koht läks, sest see, kes 6s oli, oli niii ulme palju maas, aga nööriga ma võitlema ei läinud, võib-olla oleks pidanud, ei tea. Mudugi isa pärast ütles, et mul oli kõige raskem heat, et kõik olime märgis koos ja starti keegi hiljaks ei jäänud, pluss enamus jäid püsti, muudes sõitudes oli ikka isuga purje loputatud. no ei tea.

Järgmisesse sõitu passisime mingi 2h ja kui ma nägin, kes mu headis on, siis oli juba kohe selge, et sellest sõidust ma edasi ei saa. Sarah-Quita Offriga, kes eelmine aasta sama ürituse kinni pani. Itaallanna, kes juba eelmises sõidus oli winnerfinaalis. IFCA MMi võitja Karin Jaggi. Päris ebatõenäoline oli neljandaks sõita ennast sellises headis. Aga ennäe imet, märgis olingi neljas, kuni kaks  tibi mu ees kokku panid ja vette käisid. Sõitsin nende kamale peale ja bodydragisin ennast eemale, hakkasin veestarti tegema ja siis keegi sikutas oma purje mu purjele peale, korraks aga see takistas kiiresti ära minekut veestardist ja kui lõpuks minema sain, siis ühe türgi tsikiga koos, kes tõmbasjärgmises märgis oma jibe’i kinni, ma tegin talle peale halsi aga kuna ta tiksus?, mitte ei lasnud alla, siis pidin ootama, et ta alt ära läheks. Jaa siis tuli kolmas märk oma toreda paadinööriga, millest ma sel korral lihtsalt üle ujusin. Neljandas märgis oli türgi tibi mu ees aga kuna märgist sõitis mingi kaater mööda, siis ta kukkus ette mulle karjus veel, et ‘f**king boat’, tuult oli ka märgis vähem juba ja stabiilsust vähese kiiruse tõttu vähem ja püsti enam ei jäänud, aga sain kiire veestardi. Finišis 6s. Kui oleks ülejäänud halsid õnnestunud, oleks 4 isegi olnud, sest see, kes sealt vette kukkujate hunnikust minema sai eriti kiire ei olnud ja tuli mulle ikka selgees vastu…enne märki. Sõitsin 5.7 +100l+33 uim. Päris kiire komplekt, puri oli veits üle vahepeal.

Homme ka päris raske heat. Lena Erdil, PWA ränkingu kolmas. Cagla Kubat, IFCA MMi kolmas ja eelmise sõitdu võitja. Fanny Aubet, esiotsas ka ja paar veel, kes mõlemad juba finaalis käinud. Kuna mul eelmine sõit ei läinud kirja millegi pärast, aga ma pärast rääkisin korraldajtega, et ma ikkagi finišeerisin, noh sellepärast jälle mingi raske heat mul, et DNF läks sisse headi tegemise ajal. no äkki saan ikkagi neljandak. igastahes annan kõik endast. Homme lubab veits tugevamat tuult ka, püüan ka tugev siis olla.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s