Alacati PWA 2.päev, 29.august 2012

Hommikul läksime randa teadmisega, et täna tuleb päris kõva laks, samaväärne eilsega või isegi veel rohkem. Rigasin 5.7 ja läksin seda testima, tundus, et see puri jääbki. Kui meid merele saadeti, siis oli tuul nii palju langenud, et 5.7 enam kohati glissi ei saanud ja kui stardiaalasse jõudes nägin, et AP tõmmati üles, siis läksin kohe kaldale purje vahetama. Võtsin oma 6.4 ja sõitsin merele, teise kaldasse ja tiksusin. Ülejäänud vist saadeti ka kaldale, sest merele enam kedagi ei jäänud, niisiis läksin ka kaldale tuult ootama. Tuul langes ja tõusis ja vahepeal rigasin oma suuremaid purjeid ja laua panin valmis.

Kui start läks, jäi varustuseks 6.4 + 100l manta + 33 Select

4. heat  oli mul start ülihea, nagu selgus, siis parim start sellest pundist aga kõrgemat tulijad panid kiirusega mööda, halsis olin teine aga kuna halsid veits aeglased, siis Cagla pani lühema halsiga mööda, Lena oli essa. Kaugelt oli näha, et keset rada on suuuur tuuleauk ja kuna oli ka väike krüss, siis ma teadsin, et ma oma väikese uimega sinna välja ei lähe. Õnneks see sõit katkestati. Tuli väike paanika, et on samamoodi nagu IFCAl, et ei jõua pea sees valmistuda aga õnneks sain ka järgmises stardis päris kenasti hakkama ja olin kolmas kolmes esimeses märgis, neljandas oli närv sees ja panin väikese kukkumise aga õnneks sain kiiresti veestarti ja vahe järgmisega oli piisavalt suur, et ikkagi neljandana lõpetada. Mis tähendas, et ma sain edasi!!!!

Poolfinaalis jäin ülevalt sõitjate varju ja siis ei saanud kiirust päris head ja märgis mõtlesin lihtsalt rahulikult võtta, aga üks tüdruk kukkus mu lähedal just sel hetkel, kui ma hakkasin purje flippama ja lükkas oma purje ette mulle, sain kiiresti reageerida ja mööda sõita aga ikkagi kaotasin tasakaalu ja kukkusin vette õnnetult, et ei saanud purje kiirelt kätte. Otsustasin ikkagi lõpuni sõita, mis sest, et viimasena. Ikkagi lõpuni ja siis kähku luuserfinaali.

Start ise näeb välja selline, et 4 minuti signaal oodatakse kuskil paadi lähedal või vastaskaldas ära, siis ma umbes 3 minuti peal sõidan korra üle stardiliini, teen 2 minuti peal muuli all, seal, kus on esimene märk kas jibe’i või paudi ja siis tagasi üle stardiliini ja siis veel jibe ja stardi kiirendusse.

Luuserfinaali start läks täiesti metsa, sest kui vastas kalda all oodata siis vahepeal tuult ei ole ja just sel hetkel, kui oleks pidanud starti minema, polnud tuult. Ja veel ma kukkusin muuli all ja hakkaski kiireks minema, peale stardiliini tegin siis suht kohe halsi, et mitte starti hilineda, kui peaksin kukkuma vms ja siis ei jäänudki kiirenduseks eriti ruumi, mingi ime läbi start ise ikkagi kõige halvemini ei läinud aga igast lolluste tõttu ei saa seda lugeda õnnestunuks. Tulin alt poolt ja mul siis lühem tee märki, sain kiirus ka heaks ja olin sisi kõge alumine ja märgis, nagu live ticker mulle ütles, esimene aga halss on aeglane siis saadi mööda must.  Igastahes  enam halssides ei kukkunud ja lõpetasin selle sõidu 5 kohaga. Aga nagu selgus kaldal, siis no ma ei tea, see pidi ikka päris napilt olema, et olin 1 minuti peal kolmnurgas, mille moodustab paat, pin end ja essa märk. Ausalt, ma ei teadnudki, et see reegel slallis ka on, siis oleks pressinud ennast ülevaltpoolt kaatrit, et elimineerida igasugune risk. Raske viis reeglite tundma õppimiseks, aga noh vead on selleks, et neist õppida.

Varustust sai muudetud ja muretsetud, et mis panna jne. Lõpuks jäi 100l manta aga purjeks 7.1 ja uim Z 36 S-

Järgmine heat tõotas tulla eriti raske. Sarah-Quita Offringa, Delphine Cusin, Karin Jaggi, Fanny Aubet ja Lise Vidal, kes kõik stabiilsed ja kiired. Start oli väga hea ja märgis olin eesotsas aga aeglase halsiga kindlalt viies. Õnneks olin kiire ja eest saadi ära ainult halssides, mis mul tulid ka välja, kui kedagi enam ei seganud. Viimasesse märki minnes oli selge, et ainuke võimalus finaalidesse saada oli see, et keegi ees kukub ja ma saan neljandaks ja ennäe imet üks prantslane panigi sisse ja mina mõtlesin teha kindla peale rahuliku halsi, mis paraku läks väga pikaks ja aeglaseks. Tuulepagi tuli ka sellise suunaga, et pidi finišisse veits krüssama ja ma kuulsin, kuidas tagant keegi tuleb lähemale ja lähemale ja lähemale, kirusin peasees oma aeglast halssi ja hoidsin hinge kinni, ma ei julgenud ühtegi lihast liigutada, lihtsalt hoidsin asendit, näos ka ükski lihas ei liikunud ja uskumatu ma olin oma jaoks võitmatust headit edasi saanud. Täitsa lõpp, ma olin niiiiiiii õnnelik.

Niisiis poolfinaali ma ei mäleta eriti aga stardis jäin kuidagi tulest ilma, sest kõrgemalt sõideti läbi ja oli tuuleauk ka, hiljaks jäin mingi 4 sekundit, halssides ei kukkunud ja kokkuvõttes jäi kuues koht.

Aga luuserfinaali start oli kohutav, jäin jälle starti veits hiljaks aga halsis sain 2 kohta tagasi ja järgmises veel ühe ja siis kuskil tuli veel 1 tagasi ja kokkuvõttes olingi neljas. Seni parim sõit. Ilmselt on nii, et kui vette ei käi, siis sõit millegi erilisega meelde ei jää :)

Kokkuvõttes võin öelda, et täna oli lauatunnetus oluliselt parem, kui eile paudid välja ei tulnud, siis täna sellega probleemi polnud, ka halssides tundsin ennast kindlamalt. Kindlasti oli asi ka selles, et 5.7 polnud mitte kunagi varem kasutanud ja kogemus täiesti puudus. Aga nii kui sain need purjed, millega trenni tehtud on siis olid halsid kindlamad ja tulemus ka parem. Abi oleks olnud ka paaripäevasest treeningust, et õppida ära laine,mis kohati päris halb chop ja tuul.

Homme jälle uus päev. Annan parima. Õlg valutab aga loodan, et peab vastu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s